2024

Министерством информации и общественного развития Республики Казахстан объявлена республиканская экологическая акция «Таза Қазақстан».
Каждая неделя акции будет проходить под определённой тематикой;
1-я неделя (13 апреля) пройдёт под названием «Таза өлке». Жители, общественники, организации, предприятия будут проводить уборку своих территорий, дворов;

Қыркүйек

Бүгінгі күнгі қоғамның алдында тұрған басты міндеттердің бірі - балалар мен жасөспірімдер арасындағы құқық бұзушылықтың алдын-алу, кәмелетке толмағандар арасындағы қылмыстың өсуіне жол бермеу.

«Құқық бұзушылықтың алдын алу - басты міндет» тақырыбында Алтынсарин ауданының прокуроры С.Т. Ганиматовпен  оқушыларға құқықтық тәрбие беру және құқықтық сауаттылығын арттыру мақсатында кездесу өткізілді.

Кездесу барысында кәмелетке толмағандар арасында орын алған құқық бұзушылықтар, әлеуметтік желілерде таралған мектеп оқушылары арасындағы төбелестер туралы бейнежазбалар мысал ретінде келтіріліп, заңмен белгіленген жауапкершілік, қылмыстық және әкімшілік жаза түрлері, жауапкершілікке тартылудың болашақ өмірлері үшін теріс салдарлары туралы айтылды. Оқушыларға мектептің ішкі тәртібін ұстану, мектеп формасын кию, өз заттарына ие болып, бөтеннің затына қол сұқпау, мектеп қабырғасына бөтен заттарды, яғни өткір, үшкір, кескіш және электронды темекі заттарын алып келуге болмайтыны ескертілді.

Сонымен қатар, қауіпсіздік ережелерін сақтау, қараңғыда жалғыз жүрмеу, бөтен адамдармен сөйлеспеу, бейтаныс адамнан еш нәрсе алмау, бөгде автокөлікке отырмау, түнгі уақытта заңды өкілдерінің еріп жүруінсіз ойын-сауық орындарында немесе көшеде жүрмеу қажеттігі түсіндірілді.

Қыркүйек

2023 жылдың 1 қыркүйегінде Ы.Алтынсарин атындағы Обаған жалпы білім беретін мектебінде білім күніне арналған «Мектебім-мейірім мекені» атты салтанатты жиын өтті. Салтанатты жиын қазақ биімен  ашылып, 1-сынып бүлдіршіндері мен 11-сынып оқушыларын салтанатты түрде ортаға шақырумен басталды.

Қазақстан Республикасының мемлекеттік туы енгізіліп, әнұран айтылған соң, алғашқы құттықтау сөз кезегі Алтынсарин аудандық санитарлық-эпидемиологиялық бақылау басқармасының басшысы-Альмаганбет Аскар Жандарбековичке берілді. Аскар Жандарбекович ата-аналар мен ұстаздарды, оқушыларды білім күнімен құттықтап, сәттілік тіледі. Келесі құттықтау сөз кезегі мектеп басшысы Садыков Асқарбек Жабыкбаевичке берілді. Мектеп басшысы өз сөзінде қазіргі таңда жас ұрпаққа сапалы білім, саналы тәрбие беру - ұстаздар алдындағы үлкен міндет екенін атап көрсете отырып, салтанатты жиынға қатысушыларды білім күнімен құттықтады. Сондай-ақ, 1 қыркүйек -Білім күні мерекесімен оқушылар мен мектеп ұжымын құттықтап ата-аналар, мектеп түлегі сөз сөйледі. Салтанатты жиын оқушылардың мерекелік сазды бағдарламасымен жалғасты. 1-сынып оқушылары мен мектеп түлектері бірігіп, алғашқы қоңырау соққаннан соң, барлық оқушылар білім күнінің «Мектебім -мейірім мекені» тақырыбындағы сынып сағаттарына қатысты.

Сәуір

Ы.Алтынсарин атындағы Обаған ЖББМ Кәсіптік бағдар беру жұмысының жоспарына сәйкес " 1000 мамандық бәрі бар, таңдап,талғап бірін ал" тақырыбында диспут өткізілді.Диспуттың тұздығы ретінде аудан мамандарының қатысуымен түсірілген бейнежазба көрсетілді және білім алушылар "Мамандық" деген не? сұрағына пікір таластырып, өз ойларын ортаға салды. Педагог-кәсіптік бағдар беруші Хабибуллина М. М. заманауи мамандықтар туралы толық ақпарат берді және тренинг - жаттығулар мен ойындар өткізді. Диспут жоғары деңгейде өтті.

WhatsApp Image 2023 04 21 at 15.17.06WhatsApp Image 2023 04 21 at 15.17.07WhatsApp Image 2023 04 21 at 15.17.07 1

Сәуір

Ыбырай Алтынсарин атындағы Обаған жалпы білім беретін мектебінің асханада тамақтану бойынша сауалнама.

Сауалнаманың мақсаты: Мектеп асханасының жұмысы туралы оқушылардың пікірлерін білу; Дұрыс тамақтану саласындағы оқушылардың және ата-аналардың сауаттылық деңгейін білу; Мектеп асханасының кемшіліктерін анықтау.

Сауалнама балалармен ата-аналарға бөлек 2 сауалнама  алынды.

Сауалнамаға барлығы 42 оқушы және 68ата-ана қатысты. Оқушылар өз ойларын нақты көрсете алды. Сауалнама нәтижесі төмендегідей көрсеткішті көрсетті:

Цель анкеты: узнать мнение учащихся о работе школьной столовой; узнать уровень грамотности учащихся и родителей в области здорового питания; выявить недостатки школьной столовой.

Анкетирование с детьми было проведено 2 анкетирования родителей отдельно.

Всего в опросе приняли участие 42 ученика и 68 родителей. Учащиеся смогли четко выразить свои мысли. Результаты опроса показали следующие показатели:

Балаларға

1.Сен асханадан тамақтанасың ба?

Ия        67%

Жок     33%

2.Тамақтаңбасан не себепті тамақтаңбайсын?

Ақша жоқ\қымбат             21%

Тамақтары ұнамайды        19%

Уақытым жетпейді            60%

1. Үйден таңғы ас ішесін бе?

Ия       81%

Жоқ    19%